Bloomberg: JPMorgan Chase очаква цени на петрола от 380 долара за барел
Секция: ИКОНОМИКА
02 Юли 2022 16:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Bloomberg: JPMorgan Chase очаква цени на петрола от 380 долара за барел

/КРОСС/ Анализатори от JP Morgan Chase, една от най-големите американски банки, прогнозираха, че цените на петрола може да достигнат 380 долара за барел, ако Русия значително намали производството на петрол в отговор на западните санкции. Това съобщава Bloomberg.

Според анализаторите намаляването на дневните доставки на руски петрол с 3 милиона барела на ден ще доведе до повишаване на цените на горивата на Лондонската фондова борса до 190 долара за барел. Най-лошият сценарий е намаляване на руските доставки на петрол с 5 милиона барела на ден. В този случай цената на петрола може да достигне 380 долара за барел.

Според експертите Русия може да предприеме такава стъпка, ако цените на руския петрол бъдат ограничени от САЩ и ЕС. Служителите на JP Morgan Chase смятат, че Москва може да си позволи подобни мерки, докато много други страни ще понесат значителни икономически щети.

В комюнике, прието в края на срещата на върха на Г-7 в Германия, лидерите на Г-7 обещаха да разгледат възможността за ограничаване на цените на руския петрол чрез забрана на предоставянето на услуги за транспортирането му по море, ако цената му надвиши тавана " съгласувани от международни партньори".

Източник:БГНЕС