Два хеликоптера ще се включат в гасенето на пожара край Казанлък
Секция: БЪЛГАРИЯ
18 Август 2022 09:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Два хеликоптера ще се включат в гасенето на пожара край Казанлък

/КРОСС/ В предаването „Тази сутрин“ по бТВ репортер обясни, че цяла нощ продължава борбата на пожарникари и военни да овладеят огъня край Казанлък, избухнал на територията на военния полигон при обезопасяване на боеприпаси.

Две тежки машини на мини „Марица изток“ от 1 часа през нощта правят просеки в хората.

Репортерът обясни, че е задимено, но пушекът не е много гъст. „Засега няма информация за изгорели къщи и пострадали хора. Паника сред хората не съм видяла. Димът и пушекът се усещат в Казанлък, дори в Стара Загора се усещат. Населени места няма застрашени. Имало е опасност, но тя е била овладяна навреме“.

Репортерката допълни, че прекъсване на комуникациите има – снощи около 18.50 часа беше затворен пътят Мъглиж-Казанлък. Призоваваме шофьорите да се движат внимателно, видяхме една ударена полицейска кола. Ситуацията е тежка и трябва да се осигури спокойствие на пожарникарите и военните , за да си свършат работата, да не гори повече гора, а също тук има и военни производства, които са застрашени.