Приятелката на загиналия полицай Йордан Илиев: Винаги ще те нося в сърцето си
Секция: БЪЛГАРИЯ
26 Август 2022 08:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Приятелката на загиналия полицай Йордан Илиев: Винаги ще те нося в сърцето си

/КРОСС/ Приятелката на един от загиналите полицаи при катастрофата в Бургас - Йордан Илиев, Светлозария Кидерова публикува трогателен пост във фейсбук профила си.

"Чакам те да се прибереш!

Ти беше най-доброто, с което ме дари съдбата! Ти беше мой учител, моя подкрепа, мой приятел и любим! Ти ми беше всичко. Твърде добър за този гаден свят! Твърде принципен и всеотдаен. Имахме толкова мечти...Винаги ще те нося в сърцето си!

Чакам те да си дойдеш вкъщи, мили мой! Чакам те!", пише тя.

 

Униформените Йордан Илиев и Атанас Градев загинаха в четвъртък в 5 ч. сутринта при опит да спрат рейс на каналджии на най-оживеното кръстовище “Трапезица” в Бургас. Преди това два поста на Гранична полиция не успяха да го задържат от Созопол до Бургас.

Мигрантите влезли в страната през оградата в района на Малко Търново, като най-вероятно са се промушили под нея в ерозиралите участъци, прескочили са я или са я разрязали с клещи.

Прехвърлянето им с автобуса е станало в района на странджанското село Стоилово, откъдето потеглили към Бургас.

По пътя след Созопол автобусът не спрял на палката на първия граничен патрул, подминал и втория. Тогава на помощ в гонката се притекли полицаите от Бургас.

Само ранният час на катастрофата е предотвратил по-голяма касапница, защото районът е пешеходен, а над него има и пасарелка, пресичаща двете пътни платна на бул. “Струга”.

Според разпространено видео патрулката със загиналите униформени застава на пътя на автобуса в средното платно, докато той приближава към кръстовището. Преследват го други две полицейски коли. Автомобилът е с включени светлини. Вместо да спре обаче, автобусът продължава по пътя си, помитайки патрулката, в която са Илиев и Градев.