"Булгаргаз" още не участва в разговорите с "Газпром"
Секция: БЪЛГАРИЯ
02 Септември 2022 06:01
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
"Булгаргаз" още не участва в разговорите с "Газпром"

/КРОСС/ В студиото на „Лице в лице“ по БТВ Деница Златева, каза че „Булгаргаз“ не участва в търговските преговори с „Газпром“. Златева подчерта, че това, което „Булгаргаз“ може да направи е да изпълнява договора в частта за изпращане на ежедневни заявки за количествата по договор.

„Ние получаваме нулево потвърждение на заявките от страна на „Газпром“. „Булгаргаз“ не извършва плащания авансови по фактури за доставка на природен газ. „Газпром“ също така закри сметката, по която ние плащахме. Ако се стигне до някаква договореност или стартиране на преговори естествено „Булгаргаз“ като страна по договора ще влезе в тези преговори. Важно е да кажем, че нашата цел е да осигурим сигурни доставки и такива на приемливи цени“, обясни Златева.

Разглеждаме всички варианти за доставка наприроден газ, който би гарантирал приемлива цена и сигурност на доставките, каза тя.

„Днес внесохме окончателното ни предложение за окончателна цена за септември 353,63 лв. за мегаватчас, което е ръст от 18% спрямо август. В момента тече заседанието на КЕВР и очакваме те да излязат с решение дали потвърждават тази цена“, заяви Златева.

Тя подчерта, че се надява цената пез октомври да намалее.