Костадин Костадинов : България трябва да развива собствена национална и икономическа политика
Секция: ПОЛИТИКА
11 Септември 2022 08:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадин Костадинов : България трябва да развива собствена национална и икономическа политика

/КРОСС/ Няма с кого друг да управляваме, освен с българския народ. Условията, които ние поставяме и които всъщност са условия, диктувани от огромното мнозинство от български граждани, не се приемат от политическите партии, защото те не се съобразяват с волята на българските граждани. Това каза председателят на „Възраждане" Костадин Костадинов  по БНТ.

Целта на „Възраждане" е да управлява самостоятелно и това изключва разговори за коалиция, категоричен бе той. „Хората, които са част от проблема, не могат да бъдат част от решението. И точно поради тази причина огромна част от българските граждани искат да видят справедливо наказание и възмездие за престъпниците, като под престъпници разбират една голяма част от политическия елит", коментира Костадинов.

Пример за мащабно престъпление срещу българския народ е прекратяването на договора с „Газпром", което е стимулирало инфлационните процеси в страната, смята Костадинов.

България по думите му е най-бързо изчезващата територия в света. България не е независима държава, подчерта той. България трябва да развива собствена национална и икономическа политика.

Условията за членството ни в ЕС трябва да бъдат предоговорени, категоричен бе Костадинов. „Ако не успеем да предоговорим условията - референдум. Членството на България в ЕС в момента е пагубно за България, унищожава нашата страна - икономически, демографски, политически, социално, всякак ни унищожава", коментира той.

Договорните отношения с „Газпром" трябва да бъдат възстановени, а „Възраждане" може да направи това. „Разговорите с „Газпром" са разговори с руската държава. „Възраждане" е единствената политическа сила в България, която не е антируска", заяви лидерът на партията.

Американските бази на НАТО у нас трябва да бъдат премахнати.

Планът за въвеждане на еврото трябва да бъде спрян, категоричен бе Костадин Костадинов.