Румен Радев в Лондон: Кралица Елизабет II остави спомен за мъдрост и доброжелателност
Секция: СВЯТ
19 Септември 2022 15:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Румен Радев в Лондон: Кралица Елизабет II остави спомен за мъдрост и доброжелателност

/КРОСС/ "Срещите с кралица Елизабет II остават незабравим спомен за мъдрост, за доброжелателност и за удивителния начин, по който тя пренасяше уроците от миналото към предизвикателствата на нашето съвремие", заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Лондон.

"Малко са личностите като Нейно Величество кралица Елизабет II, оставили толкова дълбока и ярка следа в световната история с далновидност, със силен държавнически усет и отдаденост на мисията си в служба на своята държава и народ", подчерта президентът.

По думите му не е случайно, че дори след смъртта си кралица Елизабет II продължава да обединява - нейните сънародници чакат с дни, за да се поклонят пред паметта ѝ, а на траурната церемония в Лондон са дошли държавни и правителствени ръководители от цял свят.

"Тук сме, за да изразим от името на българския народ нашите искрени съболезнования към кралското семейство и към народа на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия", каза Румен Радев.

Държавният глава поздрави Негово Величество Чарлз III с обявяването му за крал.

"Вярвам, че той ще продължи достойното дело на кралица Елизабет", допълни Румен Радев и изрази увереност, че водени от общи ценности и интереси България и Великобритания ще задълбочават и обогатяват своето сътрудничество в името на мира и благоденствието в Европа.

Румен Радев е в столицата на Обединеното кралство заедно със съпругата си Десислава Радева, където участват в траурната церемония за погребението на кралица Елизабет II.