Десетки деца са били натровени в училище в Мексико
Секция: СВЯТ
09 Октомври 2022 17:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Десетки деца са били натровени в училище в Мексико

/КРОСС/ Най-малко 57 ученици са били натровени с неустановена субстанция в средно училище в щата Чиапас в южната част на Мексико, предаде Ройтерс, позовавайки се на местните власти.

По информация в медиите това е третото масовото натравяне в училище в Чиапас през последните две седмици и то е предизвикало уплаха и гняв сред учениците и родителите им.

Мексиканският институт за социално осигуряване съобщи, че 57 ученици в юношеска възраст от училище в щата Чиапас са били настанени в местна болница със симптоми на отравяне. Един от учениците е в "деликатно" състояние и е бил преместен в болница в столицата на щата, а състоянието на останалите е стабилно, добави институтът.

Властите отказаха да спекулират какво е причинило отравянето, но местни новинарски агенции казаха, че някои от родителите смятат, че учениците са влезли в контакт със замърсена вода или храна. След като в местните медии и в социалните мрежи се появи информация, че някои ученици са дали позитивен резултат на тест за наличието на кокаин в кръвта, прокуратурата заяви, че е провела 15 токсикологични изследвания, като всичките са показали отрицателен резултат за присъствие на забранени субстанции.
Щатската прокуратура каза, че ще продължи да тества ученици, но не отговори на въпроси за предишните случаи на натравяне в Чиапас.