Василев за срещата с ГЕРБ: Не правим крачка назад
Секция: ПОЛИТИКА
07 Ноември 2022 07:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Василев за срещата с ГЕРБ: Не правим крачка назад

/КРОСС/ „Продължаваме Промяната" не прави крачка назад със срещата с ГЕРБ. Това коментира съпредседателят на партията Асен Василев по Нова ТВ. Той поясни, че са отказвали среща с партията на Борисов за подкрепа на правителство и продължават да отказват.

„Ясно сме заявили, че сме опозиция и ние мандат на ГЕРБ не подкрепяме. Тази среща, доколкото знам, Десислава Атанасова е договорила с Андрей Гюров", уточни той. Василев усещал, че всеки се опитвал да направи интрига. „Стана ясно, че ГЕРБ нямат мнозинство в този парламент", каза още съпредседателят на ПП.

По думите му, ако партията на Борисов е имала мнозинство в 48-ия парламент, Росен Желязков е щял да бъде председател на НС и да има правителство. „Като нямат мнозинство, се опитват да замъглят цялата обстановка, за да прикрият тази си слабост", е неговото мнение. Василев беше категоричен, че отговорът за коалиция с ГЕРБ е „не".

Според него шансът третият мандат да отиде в „Демократична България" е нулев заради отношението на президента към партията. „Ако отиде - трябва да видим какво ще предложат", подчерта той.

На въпрос дали има разцепление в „Продължаваме Промяната", Василев отговори: „Не". А за противоречия в партията: „Винаги има противоречия. Това е най-хубавото. Винаги има лично мнение и няма санкции за личното мнение", уточни Василев. Лобита също не се формирали.