Частните компании в Гърция длъжни да изплатят коледни бонуси до 21 декември
Секция: СВЯТ
19 Ноември 2022 19:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Частните компании в Гърция длъжни да изплатят коледни бонуси до 21 декември

/КРОСС/ Частните компании в Гърция са задължени до 21 декември да изплатят на служителите коледни бонуси. Придобивката засяга и сезонните работници, сред които има и много българи.

Министерството на труда предупреждава, че бонусите трябва да са в пари, а не в стоки.

Право на коледен бонус имат и работилите временно или на сезонна работа, като те ще получат част от сумата в зависимост от месеците и работните дни, обясняват експертите. Българите, работили в Гърция през летния туристически сезон, също имат право на допълнителна сума преди коледните празници.

Изплащането на бонусите не е обвързано с допълнителни административни изисквания като подаване на молба към работодателя.

Служителите в държавния сектор също получават възнаграждение за края на годината.

При неизпълнение на задължението работниците могат да се обръщат към Министерството на труда и синдикатите.

Източник:БНР