Англия разгроми Иран с 6:2
21 Ноември 2022 17:15

/КРОСС/ Отборът на Англия стартира с лесна победа над тимът на Иран в първият си мач от Мондиал 2022.

Островитяните изиграха лесно първо полувреме като на почивката водеха с 3-0. Резултата откри Белингам в 35-тата минута,а Сака в 44' и Стърлинг в 45' оформиха класическия резултат за англичаните.

През второто полувреме натиска на трите лъва продължи. В 62-рата минута Сака се разписа за втори път, а три минути по-късно Иран все пак върнаха едно попадение чрез Тареми.Рашфорд направи резултата 5-1 в 71' , а Грийлиш в 90' се разписа за 6-1. Точно в края на мача, Иран получиха дузпа, след решението на ВАР и отново Тареми върна още един гол и оформи крайното 6-2.