Путин: Сътрудничество между Русия и Китай служи за създаване на справедлив световен ред
Секция: Русия
30 Декември 2022 14:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Путин: Сътрудничество между Русия и Китай служи за създаване на справедлив световен ред

/КРОСС/ Москва и Пекин имат еднакъв възглед за продължаващата глобална трансформация и тяхното сътрудничество на международната арена допринася за формирането на справедлив световен ред, каза руският президент Владимир Путин в петък по време на видеоконферентни разговори с китайския президент Си Дзинпин, съобщават руски медии.

„Координацията на Москва и Пекин на международната арена, включително в рамките на Съвета за сигурност на ООН, Шанхайската организация за сътрудничество, БРИКС, Групата на двайсетте, служи за създаване на справедлив световен ред, основан на международното право. Вие и аз споделяме същите виждания за причините, хода и логиката на протичащата трансформация на глобалния геополитически пейзаж", допълни още Путин.

„Специално място в целия спектър на руско-китайското сътрудничество, нашите отношения, заема военното и военно-техническото сътрудничество, което допринася за гарантирането на сигурността на нашите страни и поддържането на стабилността в ключови региони. Ние се стремим да засилим взаимодействието между въоръжените сили на Русия и Китай", каза Путин.