СЗО иска Китай да споделят повече информация за Covid-19
Секция: Здраве
31 Декември 2022 10:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
СЗО иска Китай да споделят повече информация за Covid-19

/КРОСС/ Световната здравна организация (СЗО) иска Китай да споделят повече информация в реално време за Covid-19 в страната, тъй като инфекциите нарастват, предаде Би Би Си.

Много от строгите ограничения в страната бяха премахнати през последните няколко седмици, но случаите нараснаха и няколко страни сега проверяват пътниците от Китай.

Представители на СЗО казват, че искат да видят повече данни за хоспитализациите, приемите в интензивни отделения и смъртните случаи. Организацията също така иска данни за ваксинациите.

Съединените щати, Испания, Франция, Южна Корея, Индия, Италия, Япония и Тайван наложиха Covid тестове за пътуващите от Китай, тъй като се опасяват от подновяване на разпространението на вируса.

А пътниците, пристигащи в Англия от Китай, ще трябва да предоставят отрицателен тест, преди да се качат на полет.