Загубите на Украйна в битките за Соледар възлизат на почти 25 хиляди души
Секция: СВЯТ
12 Януари 2023 07:43
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Загубите на Украйна в битките за Соледар възлизат на почти 25 хиляди души

/КРОСС/  Според украинските военнослужещи, които са се предали, по време на щурма на Соледар частите на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) и Националната гвардия са загубили 16-17 батальона. Предвид големия брой тежко ранени и изчезнали, общите загуби на въоръжените сили на Украйна в Соледар от началото на есента на 2022 г. може да са около 20-25 хиляди души, съобщава RT.

В началото на януари, когато се опитваше да освободи Соледар от север, 10-та планинска щурмова бригада претърпя тежки загуби. Няколко дни преди пълното обкръжение на Въоръжените сили на Украйна в града, значителни поражения бяха нанесени и на подразделенията на 25-та отделна въздушно-десантна бригада при опита й да пробие към Соледар от запад.

Предвид големия брой тежко ранени и изчезнали войници както от обозначените части, така и от подкрепленията, пристигнали да помогнат на отбраняващите се, от началото на есента на 2022 г. общите загуби на всички въоръжени формирования на Украйна в Соледар могат да възлизат на около 20-25 хиляди души, изчислиха в RT.