Отмениха дървената ваканция в Бургас
Секция: БЪЛГАРИЯ
17 Януари 2023 15:43
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Отмениха дървената ваканция в Бургас

/КРОСС/ От утре, 18 януари, 2023 година децата трябва да се върнат в класните стаи. Грипната епидемия на територията на област Бургас се отменя, стана ясно преди минути. Областният противоепидемичен щаб в Бургас прекрати ваканцията на учениците, съобщава Флагман.бг

По данни на Регионална здравна инспекция се наблюдава значителен спад в нивата на заболелите и тенденция за нормализиране на обстановката По думите на областния управител проф. Мария Нейкова въведените миналата седмица мерки са навременни и са дали своя резултат.

Броят на заболелите намалява, като за периода 09 - 15 януари е 322 случая спрямо наблюдаваното население по данни на РЗИ. Констатира се ежедневен спад в показателите. На територията на област Бургас има свободни 47 педиатрични легла или 29 % от всички детски легла в областта. На заседанието на щаба се чуха гласове за удължаването на ваканцията, предимно сред кметовете.