Облачността ще е променлива, по-значителна над планините
Секция: БЪЛГАРИЯ
18 Януари 2023 19:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Облачността ще е променлива, по-значителна над планините

/КРОСС/ През нощта и в утрешния ден ще се задържи много ветровито, по северните склонове на планините с особено силен и поривист южен вятър - фьон. Облачността ще е променлива, по-значителна над планините и на места главно по южните им страни ще превали. Вечерта над западните части ще се заоблачи и ще завали дъжд, в крайните северозападни райони - интензивен. Температурите остават високи, минималните ще са между 9° и 14°, максималните - между 16° и 21°, в районите със силен фьон и малко по-високи. В София минимална 10°, максимална - около 18°.

В планините ще е много ветровито. Ще духа силен и бурен, по откритите части и ураганен вятър от юг-югозапад. Облачността ще е променлива, често значителна и главно по южните части ще има краткотрайни валежи от дъжд, над 2000 метра - от сняг. Максималната температура на 1200 метра ще е около 10°, на 2000 метра - около 2°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, без валежи. Ще бъде ветровито със силен до бурен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 15° и 20°. Температурата на морската вода е 9° - 10°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.


Източник: НИМХ