Тома Биков: На различни позиции сме по основните теми с БСП
Секция: ПОЛИТИКА
19 Януари 2023 06:13
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Тома Биков: На различни позиции сме по основните теми с БСП

/КРОСС/  В предаването „Още от деня“ по БНТ Тома Биков каза, че  от 2 години насам не само не са отказвали каквито и да било срещи, а са искали такива, дори с формации, с които сме политически опоненти. „Ще се отзовем на поканата на БСП“.

„За мен по-важното е какво ще се случва на тази среща. Ние проведохме доста срещу преди два месеца, проведохме и гласуване. В НС се оформи едно мнозинство. Лично за мен участие в правителство с мандат на БСП и с приоритети, които те залагат, ми се струва доста трудно“, призна той.

„Ние не сме се вторачили в това в кого е мандата. Определени стратегически приоритети на БСП бихме подкрепили. По отношение на геополитическите теми - не. Когато предложихме правителство на проф. Габровски, БСП казаха, че това правителство е на ГЕРБ и не биха го подкрепили. Това ми направи много лошо впечатление“, разкри Биков.

„Аферата Nexo има много по-мащабни измерения, от това което знаем. Там има очевидни взаимодействия от тази корпорация с българската политика. Друг проблем е дали Сметната палата е изследвала тези служители са давали всяка година дарения от 20 000 лева и дали това са били бонуси, дадени за тази цел. Това е корпоративно финансиране на партия. Доскоро говорехме за обръчи от фирми около партиите, сега – за обръчи от партии около фирми. Деструктурира се цялата дейност на парламента“, обясни депутатът от ГЕРБ.

„В тази ситуация шансовете за правителство не са големи. Г-жа Нинова продължава със своите приоритети, които са различни от нашите“, каза още Тома Биков.