Минчо Спасов: Проблемът с Шенген е както политически, така и криминален
Секция: БЪЛГАРИЯ
24 Януари 2023 08:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Минчо Спасов: Проблемът с Шенген е както политически, така и криминален

/КРОСС/ В предаването „Лице в лице“ по бТВ Минчо Спасов, каза че според него проблемът с Шенген е включително и криминален. „Холандската позииця е продиктувана от това, че имат записи на разговори със Сретан Йосич с наш бивш премиер и те са резервирани, че докато този човек е в политиката на България може да се има доверие“.

Господин Герджиков постави съдебната реформа в първата тройка приоритети на НДСВ, обясни Спасов. „за мен разплитането на кълбото на Арианда, разплитането на Гордиевия възел, трябва да започне от орагана, който има правомощията да се бори с корупцията и това е прокуратурата. Аз подкрепям всички идеи, които и сега вървят за отговорността на главния прокурор, но това, което трябва да се случи е гражданската квота във ВСС да бъде проветрена. И там да не влизат магистрати, които са зависими от административните ръководители“.

Целта на протеста ми през 2020 г. беше да бъде спрян влакът на корупцията, така обясни своя акт в софийското метро Спасов. „Има присъда от съда, че нямам хулигански прояви тогава, камо ли пък терористичен акт“.

Състояниеето на българската политика в момента е – жабата е глътната от щъркела, но той не може да я преглътна, защото тя го държи за врата, така обясни възкръсването на НДСВ Минчо Спасов. „Когато се зададе буря, песимистът се хвърля в трюма на кораба и започва да се вайка. Оптимистът също отива в трюма и започва да се моли на Господ. Оптимистът излиза на палубата и наглася платната така, че да хванат вятъра“.