Мажд Алгафари: Контролът по границата не е на ниво, а защитното съоръжение е „макет на ограда“
Секция: БЪЛГАРИЯ
18 Февруари 2023 10:48
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Мажд Алгафари: Контролът по границата не е на ниво, а защитното съоръжение е „макет на ограда“

/КРОСС/ Всеки, който влезе на територията на нашата държава нелегално, следва да бъде съден. Това е превантивна мярка. Ние нямаме никакви превантивни мерки спрямо това, което се случва. Това каза арабистът Мажд Алгафари в предаването „Тази събота" по бТВ.

Контролът по границата не е на ниво, а самото защитно съоръжение той определи като „макет на ограда".

„Изобретателността, иновативното криминално мислене и подходът на криминалния контингент в посока нелегален трафик на хора става все по-ексцентрична през последните години. Този вид престъпност беше издигнат на по-високо ниво от гледна точка на организираност", каза от своя страна и ген. Валери Григоров.

Според него МВР няма ресурси и действа неадекватно с оглед динамиката на тази криминален контингент. Доказателство за това са четиримата загинали полицаи и десетките мигранти, преминали границата. По думите му в тези структури има някакъв вид корупция и това е притеснително.

„Мен лично много ме тревожи факта на самоуспокоение и самодоволство, което непрекъснато изразява министър Иван Демерджиев и някои министри преди него. Това е показател, че те не познават реалностите и динамиката на извършваните престъпления по границата, а и изобщо", коментира ген. Валери Григоров.