Лайпциг изненада Сити, Лукаку даде минипреднина на Интер срещу Порто
23 Февруари 2023 08:15

/КРОСС/  Лайпциг и Манчестър Сити завършиха 1:1 в първия 1/8-финален мач между двата тима от Шампионската лига.

Рияд Марез вкара единственото попадение в двубоя за тима на Гуардиола в 27-ата минута след асистенция на Гюндоган.

Крайният резултат и заслуженото равенство, оформи Йоско Гуардиол с глава след центриране на Марсел Халстенберг и неадекватна реакция на вратаря на Сити Едерсон.

В другия мач от снощи Интер победи Порто с 1:0 на „Джузепе Меаца". В 58-ата минута в игра за италианския тим се появи Ромелу Лукаку на мястото на Един Джеко. В 78-ата минута португалците останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Отавио.

Домакините се възползваха от численото си предимство и Лукаку вкара победния гол в 86-ата минута.