Лекари в Бургас поставиха по погрешка двойна доза антибиотик на новородено
Секция: БЪЛГАРИЯ
06 Март 2023 08:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Лекари в Бургас поставиха по погрешка двойна доза антибиотик на новородено

/КРОСС/ Майка на 17-дневно бебе, настанено за лечение в Първо детско отделение на Университетската болница в Бургас, се оплака,че на детето ѝ е сложен втори път антибиотик, минути след като е било направено първото вливане. Жената потърси NOVA, за да изрази притеснението си от предозирането на лекарството.

Кристина Стоянова е заснела медицинската сестра, която сама признава за грешката си. Педиатърът оправдава случилото се с недоглеждане и много работа. В момента бебето е добре, каза майка му, а лекарите я уверили, че двойната доза нямало да му навреди.