Три златни медала за ансамбъла ни и общо 13 отличия на турнир в Испания
13 Март 2023 08:15

/КРОСС/ Ансамбълът на България за жени спечели три златни медала на турнира по художествена гимнастика Гран При в Марбея, общо 13 отличия извоюваха българките в надпреварата, предаде БНР.

В първото си официално състезание за сезона Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова взеха титлите в многобоя и на финалите на пет обръча и на три ленти и две топки.

Отборът, воден от Весела Димитрова и Михаела Маевска, получи за изпълнението си днес на пет обръча оценка от 35.250 точки, а на ленти и топки - 29.700.

На второ място и на двата финала е Украйна съответно с 33.050 и 28.500, а бронзовите медали са за Португалия с 23.850 и с 25.300 точки.

Стилияна Николова добави към среброто в многобоя златни отличия на финалите на топка и на бухалки и се нареди трета на обръч и на лента. Тя получи оценки от 35.000 точки на бухалки, 35.700 на топка, 32.900 на обръч и 32.250 на лента.

Ева Брезалиева, която стана трета в многобоя, днес взе сребро на обръч с 34.300 точки и на топка с 33.600 точки. На лента тя е пета с 31.900, а на бухалки допусна грешки и остана осма на финала с 29.350 точки.

На обръч шампионка стана Виктория Оноприенко (Украйна) с 34.450 точки, на топка трета е Полина Березина (Испания) с 32.100, на бухалки втора и трета са съответно Полина Городнича (Украйна) с 31.800 и Кармел Калемаа (Канада) с 31.550, а на лента златото взе София Рафаели (Италия) с 33.050 точки, а среброто Алба Баутиста (Испания) с 32.400.