Престиж: Наши рефери свирят 1/8-финал в Лигата на конференциите
14 Март 2023 15:58

/КРОСС/ Най-добрите наши футболни съдии - Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков, днес получиха пореден престижен наряд - този път в 1/8 -финалните елиминации в Лигата на конференциите. Българското реферско трио ще съдийства мача реванш на анлийския Уест Хям срещу АЕК Ларнака, от Кипър, съобщава и „Темпо Нюз".

Срещата е в този четвъртък - 16 март, на "Лондон Стейдиъм" в центъра на британската столица, от 22 часа българско време и се очаква с голям интерес.

Независимо, че в първият мач „чуковете" спечелиха с комфортното 2:0 в Ларнака след два гола на Михаел Антонио, вече повече от 2/3-ти от билетите на 65-хилядния стадион са продадени.

За четвърти съдия на срещата е определен отново българин - пловдивчанинът Радослав Гидженов.

Съдийски наблюдател на двубоя Уест Хям - АЕК Ларнака е Давид Малколм от Нидерландия, за делегат на УЕФА е определен германецът Йенс Футеркнехт.

Авторитетният наряд на Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков в Лондон идва след поредицата отлични оценки, които получиха в европейските клубни турнири и Шампионската лига миналата година.