Англия победи Италия, Кристиано Роналдо с рекорд
24 Март 2023 09:55

/КРОСС/ Англия спечели срещу Италия на старта на европейските квалификации с 2:1. Островитяните взеха частичен реванш за загубения финал на Евро 2020, а също така дочакаха победа като гост на Италия отново след 62 години.

Хари Кейн пък дълго ще помни тази вечер в Неапол, защото след нея еднолично е голмайстор №1 в историята на Англия. Нападателят вкара от дузпа своя 54 гол за Англия в минутите преди почивката. По този начин капитанът на тима изпревари Уейн Рууни, с когото до момента делеше първото място.

Португалия победи Лихтенщайн с 4:0 на "Хосе Алваладе" в Лисабон в първи мач от квалификациите на Евро 2024. Новият селекционер на националния отбор на Португалия Роберто Мартинес дебютира с победа начело на "мореплавателите".

Попаденията бяха дело на Жоао Кансело, Бернардо Силва, а на два пъти точен бе Кристиано Роналдо. Кристиано Роналдо се превърна в играча с най-много участия в международни мачове за национален отбор.