Григор Димитров започва с трудна победа в Монте Карло
Секция: СПОРТ
11 Април 2023 16:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Григор Димитров започва с трудна победа в Монте Карло

/КРОСС/ Григор Димитров започна с победа на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, след като преодоля 20-годишния американец Бен Шелтън - 6:1, 3:6, 6:3 за 2 часа и 12 минути.

В откриващия сет бившият номер 3 в световната ранглиста бе пълновластен господар на корта. Той реализира два пробива от три възможности, като взе пет последователни гейма, за да го спечели с 6:1.

Във втория сет обаче Шелтън намали непредизвиканите грешки и заигра с по-голяма увереност. Американецът, който е 39-и в световната ранглиста, получи и първата си точка за пробив в осмия гейм и веднага успя да я реализира, за да поведе с 5:3 гейма.

Особено тежък и за двамата тенисисти се оказа деветият гейм на втория сет. Той продължи близо 20 минути, като в него Димитров пропусна пет брейкбола, а Шелтън успя да спечели сета от четвъртата си възможност.

Българинът постигна 117-ата си победа в състезания от този ранг, като има и 85 загуби от 87 участия. 

За класирането си за втория кръг българинът ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 41 700 евро от общия награден фонд от 5,7 милиона евро.

През 2018-а и 2022-а Григор достига до полуфиналите като сега има за защитава 360 точки от миналата година.

Следващият му съперник ще бъде чехът Ижи Лехечка, който по-рано днес се справи с Емил Русувуори (Финландия) с 6:1, 7:5.