Тежко остава състоянието на родилката, транспортирана със "Спартан" до София
Секция: БЪЛГАРИЯ
17 Април 2023 12:33
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Тежко остава състоянието на родилката, транспортирана със "Спартан" до София

/КРОСС/ Тежко е състоянието на родилката от Сливен, която вчера беше докарана в София с военен самолет "Спартан". Тя е настанена в болница "Токуда" с полиорганна недостатъчност, информира БНТ.

30-годишната родилка била приета в МБАЛ "Д-р Иван Селиминиски" в Сливен по спешност в четвъртък - 13 април, с отлепена плацента и мъртъв плод, съобщи началникът на отделението по Анестезеология и интензивно лечение д-р Юлия Бянкова.

Направена е операция, но състоянието ѝ се влошава и лекарите са започнали вливане на кръв и плазма. Проведени са множество разговори с национални консултанти и е решено пациентката да бъде прехвърлена в болница в София.

След като е получено разрешение от министъра на отбраната Димитър Стоянов да бъде откарана със военно-транспортен самолет, тя е подготвена от екипа на сливенската болница за полета и в събота следобед е транспортирана от авиобаза "Безмер" до София. Според информацията от болницата преди 3 години бременността й е завършила по подобен начин, но миналата година е родила дете.