/КРОСС/ 85 млади лекари кандидатстваха за стипендии от Съсловната организация. 27 от тях ще бъдат подпомогнати чрез традиционната стипендиантската програма за финансово стимулиране на бъдещи лекари от 5-ти и 6-ти курс, специалност „Медицина", съобщават от БЛС.
Сред класираните стипендианти и тази година има няколко пълни отличници. Между тях са и братя близнаци с успех от 6.00 по време на цялото следване. Всички класирани ще получават стипендии в размер на 150 лв. в рамките на една учебна година.
Младите лекари бяха класирани от комисия на БЛС с председател проф. д-р Христо Шивачев. Съгласно предварително обявените условия на конкурса, стипендианти трябва да са редовни студенти 5-ти или 6-ти курс със среден успех над 5,00 от началото на следването до момента, а владеенето на чужд език дава предимство при класирането.
С всички класирани в конкурса предстои да бъде сключен договор, който ще регламентира реда за получаване на стипендиите.
През цялата година остава отворена възможността за финансиране на научно-изследователски проекти и участия в научни форуми на млади лекари до 35 години, специализанти, които не са завършили своята специализация, докторанти (редовни или на самостоятелна подготовка).
Студентите по медицина и в рамките на тазгодишната кампания ще могат да разчитат на финансова подкрепа при организирането и провеждането на медицински мероприятия, като конгреси, форуми и др.