Томислав Дончев: Поемането на отговорност става с форма на участие или и двете партии да направим крачка назад
Секция: Коментари
29 Април 2023 11:01
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Томислав Дончев: Поемането на отговорност става с форма на участие или и двете партии да направим крачка назад

/КРОСС/ В предаването „Панорама" по БНТ Томислав Дончев, каза че има прогрес, има обща законодателна програма, текат разговори по приоритети и политики, по огромна част от темите има консенсус, изборът на правителство може да стане заложник на политически инат - или има мнозинство, или няма. Проблемът е в подхода, не в имената.

По думите му не е редно вторият да предложи кабинет с изцяло титулярен политически състав - всичките лидери на партии, и да каже на първия "просто ни подкрепете".

"Това е несериозно. Поемането на отговорност става с форма на участие или и двете партии да направим крачка назад, да кажем време е да инвестираме не в разделение, а в разум. Да се опитаме да намерим не ярки политически фигури, а експерти, доказани хора, в България има такива, да сформираме кабинет, в който нито един от председателите и заместник-председателите на партиите няма да участва", коментира Томислав Дончев.Според него е възможно този кабинет да бъде контролиран заедно от ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ от парламента.

Томислав Дончев подчерта, че и двата варианта - влизането на политици и от двете партии, които може да не са от първата редица или изцяло експерти, са възможни.

"Отказвам да коментирам персони. Този, който е по-силен, е по-отстъпчив, всички трябва да направят компромиси, но трябва да има съразмерност", каза още Томислав Дончев.