Андрей Новаков: Случващото се със съдебната система е предизвикателство за държавата ни
Секция: БЪЛГАРИЯ
13 Юни 2023 20:47
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Андрей Новаков: Случващото се със съдебната система е предизвикателство за държавата ни

/КРОСС/ "За мен е важно България да гради имидж на по-стабилна и предвидима държава, каквато през последните две години не беше, Това заяви пред журналисти в Страсбург Андрей Новаков, евродепутат в групата на Европейската народна партия, информира БТА. "Защото постоянните скандали, препирни и това, което се случва в момента със съдебната система, е предизвикателство за нашата държава. Затова реформата трябва да бъде приключена навреме и качествено, по начин, по който всички български граждани очакват", допълни той.

Изслушването на Иван Гешев бе необичайно кратко, такива изслушвания са протичали в рамките на часове, заяви Новаков, помолен да коментира днешното изслушване на главния прокурор Иван Гешев на заседание на Мониторинговата група на Европейския парламент (ЕП) за наблюдение на демокрацията, върховенството на закона и основните права в Страсбург.

Според Новаков е било преценено, с оглед хода на събитията, да се промени подходът и формата на изслушването, както и че темата не е на дневен ред. Той подчерта, че групата, която изслушва днес на закрито заседание Иван Гешев, е неформална. "Често пъти ѝ се придават почти галактически мащаби и влияния в ЕП, каквито тя няма", коментира той. "Не подценявам тяхната работа и постигнатото, но това не е комисия на Европейския парламент, това не е и подкомисия. Не ми е известно други главни прокурори да са идвали тук", каза още той.