Движението по Кримския мост е спряно заради извънредна ситуация
Секция: Русия
17 Юли 2023 08:12
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Движението по Кримския мост е спряно заради извънредна ситуация 19-километровото съоръжение беше повредено от взрив през октомври

/КРОСС/ Движението по построения от Русия мост, свързващ Кримския полуостров с руския Краснодарски край, е спряно поради "извънредна" ситуация, съобщи рано днес в Telegram назначеният от Русия губернатор Сергей Аксьонов, цитиран от Ройтерс.

Аксьонов заяви, че аварията е възникнала на 145-ия стълб на моста откъм Краснодарския край. Той не предостави повече подробности, но по-късно помоли хората да се въздържат от пътуване по съоръжението.

Информационната агенция РБК-Украйна съобщи, че на моста са били чути експлозии. Руският телеграм канал "Сива зона", свързан с наемническата групировка "Вагнер", съобщи, че по моста са били нанесени два удара в 03:04 ч. (0:04 по Гринуич) и 03:20 ч. Ройтерс не може да провери тази информация от независим източник. Засега няма коментар от украинска страна.