Денис Шмигал: Украйна ще бойкотира ОИ в Париж, ако има спортисти от Русия и Беларус
Секция: СВЯТ
15 Август 2023 11:32
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Денис Шмигал: Украйна ще бойкотира ОИ в Париж, ако има спортисти от Русия и Беларус

/КРОСС/ Украйна ще бойкотира Олимпийските игри в Париж, ако на тях бъдат допуснати спортисти от Русия и Беларус, заяви украинският премиер Денис Шмигал, цитиран от руската служба на Би Би Си.

"Държави, които са се изцапали с кръвта на украинци, не могат да участват в Олимпийските игри", пише Шмигал в "Телеграм", припомняйки, че по време на войната са убити 340 украински спортисти и треньори, 343 спортни съоръжения са разрушени или повредени.

По думите му 35 държави са готови да се присъединят към бойкота на Олимпиадата. "Появи се мощна международна коалиция за честен спорт, включваща 35 държави", пише той.

Международният олимпийски комитет по-рано потвърди, че руски и беларуски спортисти ще могат да се състезават на Олимпийските игри в Париж в индивидуални състезания, но само в неутрален статут.