Костадинов: Ако останем без кабинет в тази ситуация, ще имаме сериозно укрепване на националната сигурност
Секция: ПОЛИТИКА
16 Октомври 2023 06:32
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадинов: Ако останем без кабинет в тази ситуация, ще имаме сериозно укрепване на националната сигурност

/КРОСС/ Ако останем без кабинет в тази ситуация, ще имаме сериозно укрепване на националната сигурност. Ако има някаква заплаха за нашата сигурност, то това е точно този кабинет. Това каза снощи лидерът на „Възраждане" Костадин Костадинов в предаването „120 минути" по бТВ.

По думите му правителството виждало Русия, като заплаха номер едно, но според него никой в България не виждал Русия като заплаха, освен управляващите.

Костадинов обясни защо „Възраждане" не участва в декларациите за подкрепа на Израел.

„Бяха две декларации, едната - за Израел, а другата - за Грузия. За тези декларации разбрахме 3 минути, след като мина вотът. Това не е нормално. На нас ни беше казано, че ще бъдат гласувани декларации, които ще бъдат гледани в Комисията по външна политика, докато има почивка, което е още по-ненормално", каза той.

По думите му декларацията в подкрепа на Израел не е писана в България. Той даде пример, че в едно от изявленията на американския президент Джо Байдън имало изречение, което преповтаряло едно към едно структурата на една част от декларацията ни.

Всеки кандидат, който е различен от кандидатурите на управляващите ПП-ДБ, ГЕРБ и ДПС, ще бъде подкрепен от „Възраждане" на местните избори, ако техен кандидат не достигне до балотаж, заяви Костадинов.

Според него войната в Украйна може да ескалира във всеки един момент и ситуацията в региона е непредвидима. „Ток засега ще има, но не се знае какво ще се случи след година-две, когато започнем да затваряме блоковете на ТЕЦ-овете и започнем да закриваме мините.

Костадинов заяви, че атаката на „Хамас" е била терористичен акт. „Но Израел не нападна терористичната клетка, а обяви война", добави той.

Лидерът на „Възраждане" бе категоричен, че това, което се случва в Близкия изток не е ново, но новото било, че за първи път от 1948 година насам ще се извърши голямо етническо прочистване на арабско население.

Най-доброто решение на конфликта в Близкия изток според него е две държави с международно признати граници.