„На следващия тур ще има една бясна синдикалистка срещу един спокоен капиталист“, каза медийният експерт /КРОСС/ „На въпрос кой стои зад нея, на база на аналогията, близка до аферата „Костинброд", може да се предположи, че стои същият. Трябваше да спечелят едни, а спечелиха други. Някой се притесни, че Терзиев напредва в този вот".
Това каза в „Тази сутрин" медийният експерт Георги Лозанов.
„Прави ми впечатление голямата разлика при Терзиев от екзит пола и крайните данни. Предполага се, че този електорат гласува масово с машини и отпадането на машините вероятно е някакъв начин да се повлияе на вота на този електорат", допълни той.
По думите на доц. Лозанов цялата риторика на кампанията за местните избори е била антикомунистическа.
„Ваня Григорова върна битката ляво-дясно. На следващия тур ще има една бясна синдикалистка срещу един спокоен капиталист. Ако целта на тази афера със справката на ДАНС е Терзиев да не спечели и тази линия продължи, той може и да не спечели. Намеса в изборите през службите, това е изключително тревожен симптом", допълни той.
„Онези, които я бяха поръчали, се оказва, че работят с номерата на тъпите ченгета от 1989-1990 г. Тази справка, доклад или каквото и да е от ДАНС е била предназначена само за трима души - председателят на парламента, президента и министър-председателя. А защо е решил председателят на парламента да оповести сред свои съмишленици онова, което съдържа справката, не е ясно. Оттам е изтекла информацията, но защо не се сезира прокуратурата", коментира журналистът Асен Агов.
По думите му ГЕРБ трябва да подкрепи Терзиев на балотажа, за да остане в политиката на София.