Изненада за Купата на България: Черно море отпадна, Литекс е напред
01 Ноември 2023 07:59

/КРОСС/ Литекс поднесе първата сериозна изненада в турнира за Sesame Купа на България на 1/16-финалната фаза. Ловчанлии, понастоящем във Втора лига, победиха с 1:0 лидера в елитната efbet Лига Черно море.

Единственото попадение на Градския стадион в Ловеч отбеляза Виктор Василев в средата на второто полувреме.

„Моряците" опитаха да изравнят в оставащите 20-25 минути, но стигнаха само до няколко неособено чисти положения пред вратата на Алекс Божев.

Така Литекс се присъединява към Локомотив Пловдив, Локомотив София, Пирин, Хебър и Арда в осминафиналите на турнира.

Сега за „оранжевите" предстои гостуване на Марица във втория ни ешелон, а Черно море ще брани лидерското си място в първенството срещу Арда.