Зарица Динкова: Туризмът е изключително важна локална политика
Секция: Туризъм
03 Ноември 2023 13:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Зарица Динкова: Туризмът е изключително важна локална политика Министър Динкова присъства на тържественото отбелязване на 30-годинишнитата от създаването на БХРА

/КРОСС/ Туризмът е изключително важна локална политика. В международен план туризмът е средство за мека дипломация. Това заяви министър Зарица Динкова на тържественото отбелязване на 30-годишнината от създаването на БХРА.

"Да работим не само за нашия бранд в България, но и за налагането на бранда в Европа в тази изключително враждебна и конкурентна среда. Изключително важно е да работим заедно с бизнеса, но и заедно с нашите международни партньори", отбеляза министър Динкова.

Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация се превърна в една от най-големите структури в национален мащаб с 36 регионални и местни структури и над 3 хиляди и 100 хотели и ресторанти - пълноправни, редовни, асоциирани членове. Това каза председателят на организацията Георги Щерев по време на тържественото отбелязване на 30 години от създаването на организацията.

На форума присъстваха още вицепрезидентът Илияна Йотова, бивши министри на туризма, както и представители на бранша.