Костадинов: Няма нова коалиция, тя е само една - между ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Секция: ПОЛИТИКА
07 Ноември 2023 14:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадинов: Няма нова коалиция, тя е само една - между ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС Лидерът на „Възраждане” отговори на обвиненията на Бойко Борисов от нощта след балотажа

/КРОСС/ В първи коментар след балотажа лидерът на „Възраждане" Костадин Костадинов отговори на обвиненията на Бойко Борисов. В неделя вечерта лидерът на ГЕРБ заяви, че вече има нова сглобка между „Възраждане", ПП-ДБ и БСП и на местно ниво те са работили срещу ГЕРБ. Според Костадинов „ГЕРБ трудно преживяват загубата в градовете".

„Защо Борисов не реагира толкова болезнено при загубата на София. Тук Хекимян беше трети. Това логично ли е. Въпреки това Варна им е проблем", заяви Костадинов, цитиран от БГНЕС.

Според него може би Борисов няма притеснение за София, защото е сигурен, че тук може да има някаква договорка, докато във Варна няма как. „Всички тези приказки са заради болката, че са загубили първия и втори голям град. Няма нова коалиция, има само една и тя е между ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС. Ако все пак иска да е последователен, то нека да подкрепи нашия вот на недоверие срещу правителството", призова Костадинов.

Деян Николов, кандидатът за кмет на София, заяви, че в столицата е спечелила апатията. „36% избирателна активност за София е ниска. Горд съм, че „Възраждане" запази принципите си и не влезе в никакви коалиции с други организации по райони, села, феодали и т.н.", подчерта Николов. Той обяви, че ще влезе в СОС като общински съветник.

Анализът на резултатите на „Възраждане" показвали няколко важни извода. „От 247 общини участвахме в местните избори в 245 общини и то самостоятелно. Вкарваме 201 общински съветници и печелим един кмет на община", каза Костадинов.

Той все пак подчерта, че са заложили по-високи критерии. „Резултатите не ни задоволяват. На първо място имаше ниска избирателна активност, имаше купен и корпоративен вот, те изкривиха и изборните резултати", каза още Костадинов.