Ганев: Бюджетът е различен от предходните, той е реалистичен
Секция: Коментари
21 Декември 2023 12:11
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ганев: Бюджетът е различен от предходните, той е реалистичен В случай на блокиране работата на НС, председателят на парламента може да блокира картите на депутатите, каза той

/КРОСС/ „Този бюджет е различен от предходните. Той е реалистичен, тъй като съществува пренебрежимо малка вероятност да не се изпълни. Има вероятност и да се преизпълни", това каза депутатът от ПП- ДБ Георги Ганев в ефира на „Твоят ден" по NOVA NEWS.

По отношение на хипотезата, в която се влезе в неизпълнение, депутатът каза, че тогава ще е необходимо да се „натиснат разходите". Той посочи, че ще трябва да се активират буферите. Ганев уточни, че буферите са капиталовите разходи.

Депутатът даде пример за реформа в бюджета. Той обясни, че за вдигането на заплати в отделни ведомства са заложени 375 млн. лв., като се прави анализ на длъжностите и се разпределят парите към хората, чийто заплати изостават.

Депутатът посочи, че по отношение на инфлацията все още страната е извън критериите. Той допълни, че БНБ прави каквото може, за да спре ръста на кредитите.

Ганев коментира и блокирането на работата на Народното събрание от опозицията. По негови думи председателят на парламента може да блокира картите на депутатите за три дни.