Германия няма да депоритра избягали от мобилизация украинци
Секция: СВЯТ
22 Декември 2023 12:29
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Германия няма да депоритра избягали от мобилизация украинци

/КРОСС/ Федералният министър на правосъдието на Германия Марко Бушман заяви, че страната му няма да депортира украинците, избягали от мобилизация в Украйна, съобщи Tagesspiegel.

Изданието обръща внимание на факта, че украинските власти имат проблеми с мобилизацията и въоръжените сили на страната искат да мобилизират около 500 хиляди души. Германският министър подчерта, че властите не планират да екстрадират украинци и предприемат мерки за интегрирането им в германското общество.

„В момента искаме да гарантираме, че възможно най-много хора от Украйна могат да намерят работа в Германия. Мобилизацията в Украйна няма да има последствия за мобилизираните, които сега са в Германия", подчерта Бушман.

Украинският министър на отбраната Рустем Умеров обяви намерението си да мобилизира украинците, избягали от страната по време на руската инвазия. По думите му министерството на отбраната вече е на етап разработване на санкции, които ще бъдат прилагани към онези, отказали военна служба.