Григор Димитров ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън във втория полуфинал
Секция: СПОРТ
06 Януари 2024 09:19
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Григор Димитров ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън във втория полуфинал

/КРОСС/ Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън във втория полуфинал на турнира от категория ATP 250 на твърди кортове в Бръзбън. Организаторите поставиха срещата да бъде във вечерната сесия, с начален час не преди 12:30 българско време.

Това ще бъде трети двубой между двамата, като до момента Григор и Томпсън имат по един разменен успех. При победа българинът, който е втори поставен в схемата, ще се класира за финал в турнира за трети път.

Димитров отстъпи пред Анди Мъри в спора за трофея през 2013-а, а през 2017-а година триумфира след успех над Кей Нишикори.

По пътя към ½-финала тази година Григор отстрани именно Мъри и германеца Даниел Алтмайер, преди да елиминира и представителя на домакините Ринки Хиджиката на ¼-финалите в петък. 29-годишният Томпсън, който е 55-и в световната ранглиста, пък се справи с бившия световен №1 Рафаел Надал в предишния кръг и лиши феновете от зрелищен сблъсък между испанеца с първата ракета на България.

В другия полуфинал, който ще започне в 07:00 часа наше време, сили ще премерят водачът в схемата Холгер Руне от Дания и руснакът Роман Сафиулин.