Манчестър Сити победи Копенхаген, Реал Мадрид с минимален аванс преди реванша
14 Февруари 2024 10:52

/КРОСС/ Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 като гост в първи осмифинален мач от Шампионска лига. Успехът беше дебютен за „гражданите" на „Паркен", след като английският клуб беше завършил наравно в двете си предишни гостувания в датската столица.

Кевин де Бройне откри резултата в 11-ата минута. В 34-ата минута Магнус Матсон изравни. Гостите отново поведоха в 45-ата минута чрез Бернардо Силва. Крайният резултат оформи Фил Фодън в продължението на втората част.

Във втория мач отборът на Реал Мадрид победи с минималното 1:0 РБ Лайпциг като гост в първи двубой от осминафиналите в Шампионската лига.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, след като гол на домакините бе отменен заради засада още в началото на срещата.

„Лос бланкос" поведе в резултата след гол на Браим Диас в 49-ата минута. Това се оказа достатъчно за мадридчани, които взеха аванс преди реванша на „Сантяго Бернабеу".

Два двубоя от осминафиналите на Шампионска лига довечера

Баварците гостуват в Рим. ПСЖ ще се опита да вземе преднина спрямо силния Реал Сосиедад

22:00 българско време: