Ученици са ранени при нападение в германска гимназия
Секция: СВЯТ
22 Февруари 2024 19:04
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ученици са ранени при нападение в германска гимназия

/КРОСС/ Четирима ученици са били ранени при нападение в гимназия в западния германски град Вупертал, предаде ДПА. Полицията е арестувала вероятния извършител. Той е ученик от същото училище и също е ранен.

В хода на голяма полицейска операция учениците са били успешно евакуирани, а периметърът около сградата подсигурен. От полицията твърдят, че не се е стигнало до употреба на огнестрелно оръжие.

„Учениците са в безопасност и за тях се полагат необходимите грижи", написаха в социалната мрежа Х от полицията. По данни на вестник „Билд" става дума за нападение с нож.

От полицията информираха, че са се отправили към гимназия "Вилхелм Дьорпфелд" в централния градски квартал „Елберфелд" в 09:52 ч. тази сутрин. На сигнала са се отзовали голям брой екипи на полицията и бърза помощ, включително специализиран отряд на органите на реда. Над сградата на гимназията е кръжал и вертолет, а сред многобройните полицаи е имало и тежковъоръжени с автомати.

Властите са отворили приемна за родители, които желаят да получат информация.

Източник: БТА