Реал Мадрид достигна до 1/4 финал в Шампионска лига
07 Март 2024 07:48

/КРОСС/ Реал Мадрид и РБ Лайпциг завършиха 1:1 в мач от 1/8 финалите в Шампионска лига, но "лос бланкос" продължават към следващата фаза с общ резултат 2:1.

Днешните гости имаха добри възможности през първата част, но до гол не се стигна.

В началото на второто полувреме Винисиус се забърка в нова спорна ситуация, след като удари Вили Орбан без топка. Арбитърът показа жълт картон на бразилеца въпреки претенциите от треньорския щаб на "биковете" за директен червен.

В 65-ата минута именно Винисиус откри резултата, след прекрасна асистенция на Джуд Белингам.

Три минути по-късно Вили Орбан изравни след удар с глава и върна интригата.

В добавеното време Дани Олмо опита елегантен прехвърлящ удар, но топката кацна върху напречната греда.

Така Лайпциг отпадна, а Реал Мадрид продължава към 1/4 финалите.