Ботев (Пловдив) загуби от Лудогорец с 0:2
11 Март 2024 07:18

/КРОСС/ Отборът на Лудогорец поведе еднолично във временното класиране на българското първенство. Разградчани се възползваха максимално от снощната грешка на Черно море и взеха важното си гостуване на Ботев (Пд) с 2:0. По този начин селекцията на Георги Дерменджиев събра актив от 54 точки, с което вече има три повече от варненци и ЦСКА. Допълнителен бонус за "орлите" е, че те имат и мач по-малко.

Иначе дерби на "Колежа" нямаше, тъй като Лудогорец реши всичко в своя полза още до почивката с голов на Квадво Дуа и Пиотровски. Горчив момент за публиката и на двата тима дойде в средата на първите 45 минути, когато Тодор Неделев се контузи и напусна терена със сълзи на очи. Деветата загуба за сезона пък остави Ботев (Пд) на девета позиция в таблицата.