Елвира Краснобаева стана шампионка на обръч, Ева Брезалиева взе бронз на финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в Атина
24 Март 2024 18:00

/КРОСС/ Българските състезателки завоюваха още два медала в първите два финала на отделните уреди при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция). Елвира Краснобаева взе злато на обръч, а Ева Брезалиева стана трета на топка.

16-годишната Краснобаева триумфира на обръч с резултат 34.300 (трудност 18.100; артистичност 7.950; изпълнение 8.250) и силна игра. Брезалиева допусна грешка в своето съчетание и с оценка от 32.800 (D. 18.000; A. 7.200; E. 7.600) остана на крачка от медалите, завършвайки на четвърта позиция.

Среброто взе представителката на Италия София Рафаели с 33.850 точки, а трета е Лиляна Левинска (Полша) с 33.700.

Брезалиева, която стана втора в многобоя вчера, завоюва бронзово отличие на финала на топка с 32.150 (D. 16.400; A. 8.100; E. 7.700) точки.

Шампионка стана Даниела Муниц (Израел) с 32.950 точки, а втора е София Рафаели с 32.850.

По-късно днес са финалите на бухалки и на лента при жените с участието на Краснобаева и на Брезалиева, както и на три ленти и две топки при ансамблите, където България ще спори за отличията.