Златен и сребърен медал за Стилияна Николова на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в София
14 Април 2024 16:30

/КРОСС/ Златен и сребърен медал спечели Стилияна Николова на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в София. Другата българка Боряна Калейн, която вчера стана шампионка в многобоя, остана осма и на двата уреда след допуснати грешки.

"Арена София" е пълна до краен предел за последния ден на състезанието, а зрителите създават невероятна атмосфера.

Надпреварата започна с финала на обръч, в които Николова и Калейн бяха с първи и втори стартов номер. Стилияна Николова изигра отлично композицията си и получи оценка от 34.950 точки (трудност 18.500; артистичност 8.150; изпълнение. Така възпитаничката на Валентина Иванова се окичи със сребърното отличие.

Боряна Калейн имаше изпускане с на обръча и с 31.800 точки (16.900; 7.900; 7.300) завърши на осма позиция в този финал.

Шампионка на обръч стана представителката на Израел Дария Атаманов с 35.550 точки, а трета се нареди София Рафаели (Италия) с 34.150 точки.

Във втория финал Стилияна Николова беше перфектна и взе златото с невероятната оценка от 36.950 точки, от които  20.000 за трудност, 8.500 за артистичност и 8.450 за изпълнение.

Калейн също беше страхотна до самия край, когато при един от рисковите си елементи не успя да улови топката с крака и тя излезе извън килима. Грацията взе резервен уред, за да довърши композицията си. Възпитаничката на Марияна Памукова беше оценена с 31.200 (16.800; 7.900; 7.100) точки и остана осма и в този финал.

Среброто на топка завоюва Тахмина Икромова (Узбекистан) с 34.050 точки, а бронзовото отличие завоюва Дария Атаманов (Израел) с 33.950 точки.