Берое и Локомотив (Пловдив) спретнаха зрелищно 2:2
15 Април 2024 07:39

/КРОСС/ Берое и Локомотив (Пловдив) снощи спретнаха зрелищно 2:2 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Себастиан Вия откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 16-ата минута, а в 31-ата Димитър Илиев изравни също с шут от бялата точка. С началото на втората част Вини Трибуле отново даде аванс на заралии, но Ангел Лясков скоро изравни.

Домакините по традиция не разчитат на български футболисти и за този мач в стартовата им единайсеторка нямаше нито един. На обратния полюс бяха "смърфовете", които заложиха на цели шестима родни състезатели.

С тази точка домакините се изравниха със Славия на десетото място, докато равенството като че ли удря сериозна спирачка на Локо в битката му с Черно море и ЦСКА - София за второто място, тъй като разликата до него е 7 точки шест кръга преди края.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:2

1:0 Себастиан Вия 16 д.
1:1 Димитър Илиев 31 д.
2:1 Вини Трибуле 47
2:2 Ангел Лясков 50

БЕРОЕ: 1. Мота, 4. Минго, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 10. Политино, 11. Каетано, 18. Саломони, 19. Алгара, 22. Вия, 91. Трибуле, 98. Камара

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 81. Томов, 44. Лясков, 91. Сегура, 4. Паскалев, 5. Павлов, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Нтело