ПСЖ постигна знаменит обрат срещу Барселона и се класира за полуфиналите в ШЛ
17 Април 2024 07:46

/КРОСС/ Пари Сен Жермен постигна знаменит обрат срещу Барселона и успя да се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Парижани сразиха каталунците с 4:1 на "Монтжуик" и продължават напред, след като загубиха първата среща с 2:3. Двубоят в каталунската столица започна страхотно за домакините, които поведоха с гол на Рафиня в 12-ата минута. В 29-ата Роналд Араухо получи директен червен картон и с това даде тон за обрата на парижани. В 39-ата минута Усман Дембеле изравни, а в началото на втората част Витиня вкара за 1:2. В 61-ата минута Килиан Мбапе беше точен от дузпа, а отново той оформи крайния резултат в 89-ата минута.

В полуфиналите съперник на френския шампион ще бъде Борусия Дортмунд, който елиминира Атлетико Мадрид.

Барселона - ПСЖ 1:4

1:0 Рафиня (12)

1:1 Усман Дембеле (39)

1:2 Витиня (54)

1:3 Килиан Мбапе (61-дузпа)

1:4 Килиан Мбапе (89)

Барселона: Марк-Андре тер Стеген, Жул Кунде, Роналд Араухо, Пау Кубарси, Жоао Кансело, Френки де Йонг, Илкай Гюндоган, Педри, Ламин Ямал, Рафиня, Роберт Левандовски

Треньор: Шави Ернандес

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Ашраф Хакими, Маркиньос, Люка Ернандес, Нуно Мендеш, Уорън Зайр-Емери, Фабиан Руис, Витиня, Брадли Баркола, Усман Дембеле, Килиан Мбапе