Допълнителни служители има на българо-гръцката граница заради очаквания засилен трафик за празниците
Секция: БЪЛГАРИЯ
24 Май 2024 14:30
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Допълнителни служители има на българо-гръцката граница заради очаквания засилен трафик за празниците

/КРОСС/ Допълнителни служители има на българо-гръцката граница заради очаквания засилен трафик през празничните дни, съобщиха от пресцентъра на МВР.

С цел безпроблемното преминаване през пунктовете в рамките на тези дни ще са отворени всички работни места, за които е обезпечен необходимият ресурс от служители и технически средства.

От страна на гръцките власти е получена информация, че на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Кулата-Промахон" за същото време ще се извършват засилени полицейски проверки и няма да се въвежда облекчен режим на работа.

Главна дирекция „Гранична полиция" (ГДГП) препоръчва на пътуващите за Гърция да ползват и алтернативните маршрути - през Маказа, Илинден, Ивайловград, Златоград и Капитан Петко Войвода.

Интензивен е трафикът за товарни автомобили на някои от граничните пунктове с Румъния, Гърция и Турция, се посочва на интернет страницата на ГДГП.