Осмо поредно нападение срещу градски автобус в Пловдив
Секция: БЪЛГАРИЯ
28 Май 2024 11:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Осмо поредно нападение срещу градски автобус в Пловдив

/КРОСС/ Полицията все още издирва извършителя на стрелбата по автобус на градския транспорт в Пловдив. Сигналът е подаден малко преди 19.00 ч. в понеделник вечер. Пръснато е едно от страничните стъкла на рейса. По думите на шофьора е стреляно с въздушна пушка от съседния блок. Това е осмият подобен случай в този район.

При тръгването чух някаква пукотевица. Видях, че страничното стъкло е счупено. Първоначално помислих, че някой автобус ме е ударил странично, заяви пред NOVA шофьорът Бисер Велизаров.

Не ми е известно защо досега не са подавани сигнали на телефон 112. Ще проверим възможността да бъдат поставени камери в района. Бихме искали да има видеонаблюдение и в автобусите, коментира за „Здравей, България" Събина Петкова, заместник-кмет с ресор „Транспорт" в Община Пловдив.