Нападнаха с нож германски политик от крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“
Секция: СВЯТ
05 Юни 2024 12:47
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Нападнаха с нож германски политик от крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“

/КРОСС/ Политик от крайнодясната германска партия "Алтернатива за Германия" бе нападнат с нож в град Манхайм, предаде ДПА, като се позова на източници от службите за сигурност.

Както БТА съобщи, миналата седмица в същия град бе убит полицай при нападение с нож и в Германия последваха призиви за твърд подход по въпроса за миграцията.

При нападението с нож миналата седмица, извършено от 25-годишен афганистанец, бяха ранени шестима души, участвали в антиислямска проява в Манхайм. Нападателят, който е бил прострелян и ранен, е бил в Германия законно.

През последните няколко дни партия "Алтернатива за Германия" използва случая, за да призове за взимането на по-строги мерки в областта на миграцията, отбелязва ДПА.