Депутатът посочи, че отделните сектори не трябва да плащат различна данъчна ставка /КРОСС/ От ПП-ДБ сме съгласни с това, че в бюджета има огромна дупка, данните са противоречиви, Министерството на финансите показва некоректна или непълна информация. Това каза депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов в „Твоят ден" по NOVA NEWS.
Той е на мнение, че ставката от 9% за ресторантьорите не трябва да се запазва. И допълни, че не трябва да има изключения за ДДС в секторите, защото това създава пробойни в данъчната система.
По темата за заплатите в МВР Божанов смята, че това не може да се случва на калпак. „Предлагаме да разграничим полицейските служители, пожарникарите - тези, които се занимават с опазването на обществения ред - от чиновниците. Не може да има знак за равенство между тях. Увеличението на възнаграждението в определени области на страната е изкривено спрямо частния сектор. Затова предлагаме да се вземе предвид средната заплата по области, а не средната за страната. Също така за служителите в МВР, които получават и заплата, и пенсия, предвиждаме поетапно да бъдат освобождавани. А ако желаят да работят - да получават минимална работна заплата към пенсията", обясни Божанов.
Депутатът посочи, че от ПП-ДБ ще внесат предложение всички държавни служители поетапно, в продължение на шест години, да поемат част от осигуровките си на принципа 60 на 40, както е в частния сектор.